Теодора Димова: Не можем да живеем без Църквата



Може да харесате още...

7 Отговори

  1. andrey каза:

    няма връзка между атеизъм и бездарие. Свидетелство за това е бащата на Димова, който си е атеист и комунист, поне ако съдим по романа „Тютюн“.

  2. dari каза:

    Не ми се иска да отнасям въпроса за таланта и вярата към писателя Димитър Димов. Известно е, че той променя романа „Тютюн“ под натиска на партията и се разболява, защото са го тормозили да вкара „партийна нишка“ в романа си. Ако си спомняш през 90-те години излезе нецензурираната версия на „Тютюн“. Тя беше различна.
    Идеята за въпроса се роди във връзка с това, че с вярата е извор на блага.
    Аз мисля, че атеизма докарва бездарие и разчовечава.

  3. Kerigma каза:

    Това се забелязва в романа му Осъдени души, сам Димов вероятно е бил с раздвоена душа – партията го лансираше . . .
    А на твърдението на Димова „- Преходът отключи бесовете и тъй като държавата е слаба“ мога да кажа че проблемът не е в държавата а в ниските морални норми на повечето нейни граждани . . .

  4. TodorKaragyozov каза:

    Такова трябва да бъде лицето на българската интелигенция – Божий образ ……… забележката на Керигма „проблемът не е в държавата а в ниските морални норми на повечето нейни граждани . . .“ не е точна, защото „от благочестието на царя благоденствува народа“ това казва Теодора.

  5. FTR каза:

    Ниските морални норми на гражданите са следствие от слабостта на държавата. Всички сме свидетели на мосовата дребна престъпност на обикновените хора, без чувство на грях и страх от закона, както и без зачитането му като фактор за добър общ живот. И през социализма хората масово крадяха от работните си места всичко, което там се намира. В прехода кражбата се окрупни, а масово поддържаното беззаконие сред хората осигурява нужния комфорт на едрите крадци. Оттам и дежурното подозрение, че нивото на масово престъпване на законите е търсен ефект.

  6. Idiot каза:

    Писнало ми е от писатели и пУети. В училище ми беше жива мъка да присъствувам на часовете по уитература. От мен се искаше да охкам, ахкам, ихкам и ехкам от глупостите, които тези са драскали и да ги изучавам със съответното преклонение. Ми който не чете високата колтура? Тогава к`во.
    Сещам се за едни виц, когато един даскал обяснява, че за характера на човека може да се съди по почерка му. Един окъсан и неграмотен селянин му казва, че като е неграмотен, той да не е без характер.
    Нека не забравяме, че писателят Рон Хъбард е основател на сектата на сциентолозите.
    Сега очаквам да бъда ентелегенчески засипан с, меко казано, несъгласие на много хора.

  7. stoyan каза:

    Interesno e che nikoj ne komentira kakvo kazva Teodora Dimova. Az bih kazal, „Amin“.