Дума: Прости им Господи!

В сайта "Двери на православието" наскоро се появи заглавие "Компромати около пловдивския митрополитски избор". В него съвсем недвусмислено смешният автор Добромир Правдев обвинява вестника ни в компромати за един от кандидатите за митрополит. Обвинение твърде несъвместимо с издателската политика на националния всекидневник ДУМА. Явно раздразнен от някакви си свои лични подбуди Правдев (зад когото май се крие един най-отговорен фактор във вероизповеданията) взима повод за писанията си наша публикация*, отразяваща констатациите в последния одит** на Сметната палата на Рилския манастир.
Не съм най-ревностния христянин, но уважавам Българската православна църква и висшия й клир. Уважавам и държавността и съблюдаващите за изпълнението на законите органи и държавни служители. Затова си позволявам да попитам Комисията по вероизповеданията в Народното събрание и Дирекцията по вероизповеданията при Министерския съвет, редно ли е да бъдат оклеветявани медиите, че вършим работата си. Да бъдат оклеветявани при това от православен сайт, който би трябвало да поднася информацията такава, каквато е – обективна, дори, когато някому тя не е изгодна. Или просто да приемем, че в него не работят професионалисти, православни християни?
Професор Желев, дали пък вие няма да ми отговорите с истинското си име? Защото истината, както знаете е свята.
Бележки от редакцията на Православие БГ:
Професор Желев, дали пък вие няма да ми отговорите с истинското си име? Защото истината, както знаете е свята.
Бележки от редакцията на Православие БГ:
* Сметната палата откри нарушения в Рилския манастир, в. Дума, бр. 11 от 15 януари 2007 г. Текстът е публикуван в медийния архив на Православие БГ и е достъпен за регистрирани потребители.
** Доклад на Сметната палата за извършения одит в Рилския манастир, публикуван в Православие БГ на 15 януари 2007 г. Пълният текст на доклада е достъпен за регистрирани потребители и може да бъде изтеглен от файловия център
Следвайте ни
Най-добре е да се въздържат от коментари. Темите свързани с Църквата ни, са им доста далечни. Малцина са сред журналистите, които имат необходимите църковни познания. А да не говорим, колко сред тях са настроени позитивно спрямо Родната ни Църква. Когато от църковните среди най-добронамерено им се обърне внимание да бъдат просветени, те винаги се засягат и обиждат. Бих им препоръчал на ЦЪРКОВНА ТЕМАТИКА по-малко да пишат, а повече да четат от православните книжки. Защото писането не би ги образовало, но четенето със сигурност.Ащо се отнася до тахната позиция на СЪДНИЦИ, бих си позволил да им кажа „не съдете за да не бъдете съдени“.