Псалмите на Маргото



Може да харесате още...

14 Отговори

  1. refab каза:

    На фона на положителната ми оценка си мисля дали не може да се говори и за известна набелязана маниерност на стила!? Той е оригинален и особен, не традиционно звучащ.Това е добре, но се чудя дали на моменти именно и поради това има известно отстъпление в художествено отношение!?…-въпрос на субективна преценка, разбира се
    Песните „Калина“ и „Тече вода“-доста хубави!
    Религиозните песни, особено, имат типичната характеристика на (български) протестански такива, а именно да не са нито риба , нито рак-нито достатъчно (добри) религиозни, нито достотъчно добри от гледна точка на светско изкуство!?…Не съм ги чул всичките , обаче…

  2. Дон Кихот каза:

    След като разбрах, че е бивша протестантка, отказах се да слушам песните й. Колкото portos e бивш, толкова и тази бардеса.

  3. plamen каза:

    Не е „бивша“, съвсем настояща си е. Като не искаш, не слушаш, ама каква added value има в това да кажеш: „Аз на тях -протестантите – и ер-големите им не ща да знам…“ (Чудомир). Псалмите са си псалми, народните песни са си народни песни…

  4. Дон Кихот каза:

    Чудна работа. В техните сайтове протестантите ни плюят по повод и без повод, а ние тук ще им правим ихтибар /вж. речника/. Я гьостерица, я! /пак там/.
    .
    Що се отнася до цитати, и аз имам един в запас – онази баба от „Под игото“, която изфучава, когато домочадието й се мръщи на постните манджи: „В моята къща фармасони не ща!“

  5. plamen каза:

    и от Бах ли да се откажем? и от всичката хубава музика на света, дето не е православна? точно ти, дето постоянно споделяш разни хубави клипове от YouTube 🙂

    не правим на никой ихтибар, защото е протестант, а защото свири и пее добре. и няма смисъл да не си говорим и за вярата – никой не пресира другия да става като него.

  6. portos каза:

    ЦИТАТ:
    „След като разбрах, че е бивша протестантка, отказах се да слушам песните й. Колкото portos e бивш, толкова и тази бардеса.“
    Дон Кихот

    Боже! Колко си двуличен и преднамерен…

  7. plamen каза:

    Ако не от друго, поне кавалерство проявете към една талантлива дама. Маргото е невероятна жена, исках да ви направя съпричастни поне малко на таланта й. Оставете поне за миг въпроса кой е по-по-най православен. Има и други неща на този свят освен титаничният ни собствен духовен ръст.

  8. portos каза:

    Стиховете и музиката са прекрасни (макар музиката да не успявам да я оценя докрай, защото съм свикнал с друг вид музициране.

    А Дон Кихот е хипер-тетра-хидро-турбо-ортодоксимален.

    Аз по-православен човек едва ли ще срещна през живота си. Ами да! Бие го само самия апостол Павел (и то с малко)

  9. Дон Кихот каза:

    В момента пиша друга книга за ранното християнство, но изобщо не споменавам думата „православен“, защото е късно понятие. В произведенията, които носят името на ап. Павел, има толкова много и различни влияния, че бихте се смаяли, но това е естествено за хибридна епоха като късния еленизъм.

  10. strat62 каза:

    [6:12] Всичко ми е позволено, ала не всичко е полезно; всичко ми е позволено, но няма да бъда аз обладан от нещо.

    Всяка музика носи определен дух. Не съм противник на светската музика, но аз лично съм стигнал до извода, че естетическата наслада от нея води след себе си и светски дух. А след него тръгват редица друга малки страсти, които водят до големи падения. Не натрапвам на никого мнението си. В този смисъл за един дълбоко вярващ православен християнин, СПОРЕД МЕН, подобна музика не може да слави Бога. Знам че ще бъда обявен за православен талибан, но пак повтарям че това е мое лично мнение и не го натрапвам никому.

  11. p_stefanos каза:

    Като бард с китара аз лично предпочитам Висоцки. Но пред Висоцки предпочитам Бах!

  12. portos каза:

    „В момента пиша друга книга за ранното християнство, но изобщо не споменавам думата „православен“

    Тази може и да я прочета, за да не се чувстваш зле.

    „В произведенията, които носят името на ап. Павел, има толкова много и различни влияния, че бихте се смаяли, но това е естествено за хибридна епоха като късния еленизъм.“

    Дрън-дрън. Чета го много пъти (не спирам) и все чувам интонацията, звучи ми жив и плътен, пък ти приказвай каквото си щеш.

  13. refab каза:

    Мисля, че от определена гледна точка тя, и преди време представения циганин-певец, са положителни и забележителни явления, но повече в културен, отколкото в религиозен аспект!