Изчезна сайтът на Пловдивска митрополия
от
· Православие.БГ
·
19/06/2009

Амбициозният проект на Пловдивска митрополия www.mitropolia-plovdiv.org, стартирал точно преди две години, от няколко дни вече не фигурира в световната мрежа. Сайтът, който трябваше да отразява дейността на епархията, е закрит поради неплащане на таксата за поддръжка на домейна си.
Таксата за домейните .org варира от 10 до 20 лв, в зависимост от цените на фирмата, от която е закупен. Професионално изработеният сайт на Пловдивска митрополия така и не се напълни с особено съдържание от 2007 г. досега.
Справка в каталога на домейните whois показва, че собственик на домейна не е Пловдивска митрополия, а частно лице – Пламен Коцански от фирмата TEA Studio.
Разчитаме на вашите дарения, за да поддържаме този сайт. За високото качество на материалите, които публикуваме тук, нашите сътрудници – преводачи, автори, редактори – заслужават справедливо заплащане за труда си. Можете да проследите актуалното състояние на даренията към всички програми и кампании на фондация „Покров Богородичен“ за текущата година от този линк >>>
Коментари
коментара
Етикети: владикаинтернетмитрополитмитрополияниколайпловдивпловдивскасайтцърковните
Може да харесате още...
В България по мистико-конспиративни причини, завещани от образователните и културни норми на новото време е забранено в обществото и в личностния път на човека да се правят обективни равносметки и правомерни и честни сравнения. Ние сме хора, които живеят в мистико-епическо трансцедентно „национално“ опиянение, израз на което са ирационалният екстатичен купон в страната след 1989-та и манията за величие на модерния българин, най-често човек от село с техникум, който не знае чужди и класически езици. В този смисъл ние пропускаме, че в България има хора с по-няколко висши образования, пътували в чужбина, хора със семейна памет и родови корени и с еманиципирано мислене, родени в градове с хилядолетна традиция. Такъв град е Пловдив, който е много сериозно световно културно място. Затова е наивно да мислиш, че с подкрепата на революционната ВМРО – какава революция ще правим в ЕС? – и с политикономически игри със силните на деня можеш да бъдеш „духовен водач“ на град, който датира от няколко столетия преди Христа. Защото в България можеш да купуваш всичко. Но интересно как ще купиш или ще разработиш психологически на „национална основа“ католическия кардинал, протестантския теолог, американския свободен учен или представителите на духовността, която като понятие и представа се наложи през годините на комунизма? Градската култура на Балканите е нещо много сериозно, особено когато тази култура има независимост и помощ отвън. А силата на православието е слово и дело по Христа.
Владиката защо не си продаде „Ролекса“ и лимузините на търг, за да направи не един, а 100 сайта?