Да има ли праг от вярващи, за да се регистрира вероизповедание у нас?



БЛИЗКИ ТЕМИ:

3 коментара

  1. faf каза:

    Лъжете г-н Желев,безсрамно лъжете.За много неща,може би за да оправдаете държавния хляб който сладко ядене.Но много лъжете.това се е превърнало не само във Ваше професионално занимание,а може би и във втора природа.Тъжно ми е за вас.Идзете си от този пост,пречите и нищо няма да оставите след себе си в тази Дирекция

  2. Torin каза:

    БПЦ в лицето на Синода на Патриарх Максим няма права върху храмовете, защото според чл.160 от Устава на БПЦ всяка православна църква е отделно юридическо лице и като такова е собственик на сградата. Синодът нищо не си е връщал, защото не го е притежавал. Отделен е въпросът, че с действията от 2004 г. бяха заграбени имоти, част от които са новопостроени от представители на Алтернативния Синод. Ако Синодът на патриарх Максим има някакви претенции към сградите, трябваше да подаде искова молба в съда, а не да прибягва до услугите на главния прокурор. Прокуратурата няма правомощията да се намесва в такива случаи, защото самоуправството е престъпление по Наказателния кодекс и дали е налице престъпление преценява единствено и само съдът. Постановленията на прокурорите са необжалваеми пред съд и затова Синодът на Патриарх Максим прибегна до прокурорите… Действията от 2004 година са грозни както от богословска, така и от юридическа гледна точка и противоречат на Европийската конвенция, законите и Устава на БПЦ

  3. prokimen каза:

    Демагогията на Желев е очевадна.

Споделете в социалните мрежи